Kemal Akkaya,Denizli'de doğdu. İlk okula Denizli Elit Koleji'nde başladı.10 yaşında anne ve babası ile Mersin'e göç etti.Mersin'de Anne ve babası ayrıldıktan sonra annesi ile yaşamaya devam etti.Eğitimini Pirireis ilk ve Ortaokulu'nda bitirdi.14 yaşında annesi ile anlaşamayarak evi terkedip sokaklara indi.Yemihaneye kaldığı sürede Liseyi Mersin Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesi'nde bitirdi.Sonrasında bölüm şefinin de telkini ile hiç istemese de sınava girip 483 puan tutturarak Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümününe başladı.Diplomanın bir işe yaramayacağını anlayıp 3. ayında terk etti.Sokaklarda cefa fedakarlık sabır benimseme sahiplenme ve sadakat duygularını yaşayarak tecrübe etti ve yine sokaklarda yaşadığı olaylar ile elde ettiği deneyim tercübe bilgi birikimi sonucu tesadüfen tanıştığı Rıfat Baba'nın organizasyon şirketine başladı.2 yıl kadar sürdürdüğü mesleğine radyo programcısı olarak devam etti.Utanmayan çekinmeyen girişimci ve yırtık karakteri ve devamlı güler yüzlü yaklaşımı ile kimseye hesap vermeyen minnet etmeyip muhtaç olmayan yapısı sayesinde organizatör,basın danışmanı,söz ve beste yazarı,olarak mesleklerine devam etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden tanıdığı bir büyüğünün yönlendirmesiyle 1.5 yıl kadar Fransa'da sat komando eğitimi alıp savunma sanatlarını öğrenip 1 yıl kadar yakın koruma görevi yaptıktan sonra,son görevi olan kaymakam korumalığından tanık olduğu yolsuzluklar haksızlıklar nedeniyle olaylı şekilde istifa ederek,tekrar medya mesleğine geri döndü. Drift uzmanı olması nedeniyle bir çok drift organizasyonunda yer alarak 2011 yılında Drift Turnuvası'nda birincilik elde etti.

Tek başına yaşadığı hayatında,vatani görevini emir alıp ve vermeme huyu nedeniyle acemiliği Karabük/Safranbolu ustalığı İzmir Bornova'da komutan koruması olarak 24 ayda tamamladıktan sonra Denizli'ye dönerek bir çok medya kuruluşunda teknik sorumlu, spiker sunucu ve reklam uzmanı olarak görev aldı. Bir ilke imza atarak Miss Turkey Güzellik Yarışması'nın ve Best Model Of Turkey Modellik Yarışması'nın Ege sorumlusu olarak Miss Ege Güzellik Yarışması ve Best Model Ege Modellik Yarışması'nı düzenleyerek Miss Turkey ve Best Model Of Turkey'in ilk 20 finalisti arasına kadın ve erkek model oyuncu gönderip derece almalarını sağladı. 2014 yılında kadına şiddete , hayvan zulmüne , doğa katliamına , çocuk istismarına ve tüm toplumsal sorunlara daha gür ses olabilmek ve yanlışları duyurabilmek amacıyla haber yayıncılığı , cast ajans menajerlik , organizasyon ve danışmanlık hizmetleri veren Kemal Akkaya Medya adı ile kendi şirketini kurdu. 2015 belediye seçimlerinde CHP Denizli Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan'a uzaktan danışmanlık hizmeti verdi ve seçimi kıl payı kaybetti. Daha sonra Türkiye'nin ilk internet haber kanalının teknik ve sunum sorumluluğunu alarak iki arkadaşı ile 8 ay kadar yürüttükten sonra ayrılıp 2016 yılı 7 Haziran genel seçimlerinde yine CHP Denizli Milletvekili Adayı olan Kazım Arslan'ın basın danışmanlığını yaparak o tarihe kadar CHP'nin 2 vekilden fazla çıkaramadığı Denizli'de mükemmel lietişim ve bağ kurduğu teşkilatlar ile yürüttüğü çalışmalar ile rekor kırarak 3 vekil çıkarmasını sağladı 4. vekili kıl payı kaçırdı. Yenilenen 1 Kasım seçimlerinde siyasetten uzak durarak Türkiye'yi tekrar gezip hem keşif yaptı hemde yeni insanlar tanıdı.Çevresinden aldığı yoğun talep üzerine Aralık 2019 yılında Youtube Kemal Akkaya kanalını kurdu. Öte yandan Kemal Akkaya Medya şirketi hiç aralık vazgeçmedkadına şiddete , hayvan zulmüne , doğa katliamına , çocuk istismarına ve tüm toplumsal sorunlara daha gür ses olabilmek ve yanlışları duyurabilmek amacıyla haber yayıncılığı , cast ajans menajerlik , organizasyon ve danışmanlık hizmetleri veren Kemal Akkaya Medya adı ile kendi şirketini devam ettirip, 30 büyükşehir'de temsilcilikler kurmaya karar verdi.

Kemal Akkaya ; İletişim noktasında anlamını bilmediği '' BEY HANIM ABI ABLA KARDEŞ SIZ BIZ '' hitap şekillerinden nefret eden, ilk tanıdığı kişiye bile anında ismi ile hitap eden Hayırlısı Kısmet Nasip gibi Kadercilik anlayışından nefret eden Net garanitici şeffaf ne istediğini bilen özgüveni tavan yapmış, herkese sıcak kanlı cana yakın samimi içten neşeli yaklaşan ve sevdiği ve değer verdiği kişiye hislerini duygularını davranışları hareketleri ve sözleri ile hissettirmeyi seven toz pembe yalandan bile nefret eden , doğallığa önem verip insanların menfaatleri için yapmacık ve yalaka tavırlardan uzak durup özünü yansıtmasını isteyen ,Allah'tan başka kimseden korkmayan çekinmeyen, İnsan olmanın özelliğini taşımayı ve yaşatmayı seven ve Allah'ın yarattığının hakkını korumayı benimsemiş , üretmek ve paylaşmayı amaç edinmiştir. Yıllar içerisinde 81 ili 60 ülkeyi gezdiği için milyonlarca insan tanımış biri olarak yoluna devam etmekte.Öte yandan 5 yıldır Yukatel Denizlispor'un internet üzerinden kurduğu Radyo ve TV'yi yönetmekte.

İlgi alanları ; Bugüne kadar edindiği bilgi deneyim tecrübe donanım ile medya basın mesleğine girmek isteyen insanları yetiştirmek ( bugüne kadar bir çok milletvekili ve başkan danışmanı iş insanı asistanı muhabir tekniker halkla ilişkiler yetiştirdi ) Zaman zaman mezarlıkta sabahlamak ve arka sokaklarda vakit geçirmek, Araştırmak , doğa ve hayvanlar , arabalar , enstrümanlar , resim çekmek , yardım etmek ve sevgi ilgi .Keza her ay çocuk esirgeme yurdu, Huzurevi ve Hastaneleri ziyaret ederek çocukları yaşlıları ve hastaları sevindiip motive etmeye gayret eder.

Nefret ettikleri ; Hayvanlara zulüm edilmesi , Kadınlara sözlü ve fiili şiddet uygulanması , Para mal mülk için herşeyin satılması, Allah kitap peygamber narası atılıp şerefsizlik yapılması , Yalan söylenmesi , ihanet edilmesi, Üretmeden tüketilmesi, Yükseklik korkusu, Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunması, İnsanın kendisine saygı duymaması.

Sağlık sorunları : 2011 yılında yaşadığı bıçaklı saldırı sonucu 1.5 ay yoğun bakım sürecinden sonra taburcu olması nedeniyle, Stres gerginlik uyku ve yemek düzensizliği olması halinde göbek fıtığı sorunu baş gösteriyor 

Huyları ; İnsan yetiştirmek ve doğru yönde karakterini kişiliğini değiştirmek . Sevgi ve ilgiye aç birisi olduğu için bunu davranışları hareketleri ve sözleri ile hissettirmek ( Türk toplumu alışık olmadığı için çoğu zaman yanlış anlaşılsada ) İnsanlara gücü bağlantıları çevresi donanımı deneyimi ve tecrübesi noktasında yardım etmek, Ne kadar kazık yese de menfaat gözetmeden art niyet ve kötü niyet beslemeden insanlara herşeyini paylaşmak, Fırsat buldukça annesinde kalan 3 yaşındaki Ata Deniz isminde oğlu ile vakit geçirmek.

Çaldığı enstrümanlar : Saz , Gitar , Klavye , Davul ( bateri ) ,Keman ,Klarnet.

Yürüttüğü ve yürüteceği projeler:

- Denizli'nin dijital ekranı Yirmi TV www.yirmitv.com un Yayın Yönetmenliği

- Çocuk istismarına , Kadına şiddete , Doğa katliamına , Hayvan zulmüne karşı dizi formatlarında STK lar ile sorumluluk projeleri yürüterek farkındalık yaratmak. Çıkaracağı albümü buna bir parçadır.
- ilk kez çıkacak olan söz ve bestesi kendisine ait 4 eserden oluşan '' İNSAN OLMAK '' isimli albüm çıkarmak.
- Miss Ege Güzellik Yarışması ve Best Model Ege Modellik Yarışması 2020 organizasyonları yapmak.
- 2021 yılında '' İnsan Olmak '' isimli kitabını çıkarmak.
- 2021 yılı Ağustos ayında düzenlenecek Dünya Drift Turnuvası hazırlanmak.
- Süper Lig ekibi Yukatel Denizlispor'un danışmanlığını yürütmek.
- Radyo ve TV sunucusu eğitimleri vermek.

Sloganımız ; Yanlışların Karşısında , Doğruların Yanında. Kemal Akkaya

Kemal Akkaya'nın '' İNSAN OLMAK '' isimli ilk albümü DMC etiketiyle 2020 Mayıs sonunda müzikseverler ile buluşacak. Takipte kalınız.

 

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.